PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181520}

12 lat i koniec

Twelve and Holding
7,2 3 084
oceny
7,2 10 1 3084
12 lat i koniec
powrót do forum filmu 12 lat i koniec

Dzieciaki bardziej zachowują się jak dorośli. Żadna dwunastolatka nie pójdzie do mieszkanie dorosłego mężczyzny, nie ubierze seksownej bielizny, a następnie nie powie 'dotykaj mnie' - przecież to jest nonsens. Nie neguje jej miłości, zafascynowania, ale bez przesady. Następnie, zabójstwo dokonane przez tego chłopczyka z blizną. Zaprzyjaźnili się i następnie on, słysząc jakieś bzdury od matki, idzie i zabija go na placu budowy, a potem ze spokojem patrzy jak zalewają ciało betonem?? Takie zachowanie jest zupełnie sprzeczne, z sytuacja, gdy widzimy tego strażaka zalewającego się łzami.

askadze

Z "dotykaj mnie" to faktycznie przesada, wątpię że miałaby tyle odwagi. Ale np. ja gdy byłam mniej więcej w jej wieku (ok. 11-12lat), przeżywałam wielką fascynację dalekim kuzynem, który wtedy miał 20-parę lat. Czekałam niecierpliwie na jego wizyty, a gdy do nas przyjeżdżał, ubierałam mini spódniczkę, obcisła bluzeczkę, rozpuszczałam włosy i paradowałam przed nim, flirtowałam, uwodziłam. Wszyscy uważali to za zabawne (on też), ale ja naprawdę chciałam żeby zakochał się we mnie i mnie dotykał. To dziwne, byłam małą dziewczynką a jednak działałam czysto erotycznie. Słowem - jest to możliwe.

Sighma

polecam chociaż pobieżnie zerknąć na pacjentów Freuda z zaburzeniami seksualnymi, którzy już od wczesnych lat młodzieńczych nie potrafili pohamować swoich żądzy i dawali jej upust w naprawdę bardzo, bardzo dziwny sposób. Traumy, sytuacja rodzinna, płeć ale przede wszystkim nasza mentalność porównywana z mentalnością reszty społeczeństwa - to wszystko ma na nas wpływ. Każdy człowiek jest inny i każdy ma swoje fanaberie, ja uważam tą scenę za prawdopodobne. Filmu jeszcze nie widziałem ale na pewno obejrzę i wypowiem się obficie!

A co do kuzyna, to tak swoją drogą - miałem kuzynkę która zachowywała się przy mnie tak jak Ty przy kuzynie
To było interesująco dziwne :D

le_connaisseur

Lepiej by zabrzmiało "dziwnie interesujące". :)

askadze

Moim zdaniem 11-letnie dzieciaki czasem nie wiedza co robią. Chłopiec był zdolny zabić chłopaka ,który zabił jego ukochanego brata. Po prostu często nie zdają sobie sprawy z wielkości czynu ,mogą się np. naoglądać filmów gdzie zabijanie jest normalne. A co do tej dziewczynki to też się nie zgodzę ,bo niektore dzieci są tak zdesperowane i odważne ,że mogą taki rzeczy robić.

ocenił(a) film na 5
askadze

Film to ogólnie jedna wielka bzdura.

ocenił(a) film na 8
andriej2

Uzasadnij. Wg mnie bardzo udany, choć faktycznie mało realny. Ale to w końcu film, nie?

ocenił(a) film na 7
yossarian84

A bo ja wiem, czy taki nierealny. To, co te dzieciaki robiły, przewinęło się chyba przez głowę każdego małolata. Zauroczenie starszą osobą, nienawiść do kolegi i strata, urastająca do rangi końca świata, kontra czy pogarda wobec rodziców, albo społecznych autorytetów, kiedy to dziecko stwierdza, że jest mądrzejsze (norma polskiej szkoły z tymi beznadziejnymi nauczycielami). No wiadomo, że myśleć, a czynić to dwie rzeczy, ale to film, właśnie - i idzie krok dalej.

PS. Co do 12-letniej dziewczynki, atakującej dorosłego mężczyznę, to przypomina mi to niedawną wypowiedź księdza, oskarżającego dzieci o to, że pchają się duchownym do łóżek, prowokując. To jest dopiero nie do uwierzenia, a co dopiero film...

ocenił(a) film na 8
askadze

Mylisz się i to bardzo. To, że Tobie się wydaje to nierzeczywiste wcale nie oznacza niemożliwe. Każdy ma inną wrażliwość i stopień dojrzałości, nawet jak na 12 lat. Co do chłopca, w tym wieku każda rzecz wypowiadana przez dorosłego może mieć wpływ na działanie. Proste to jak budowa cepa. Wiek i to do czego człowiek może być zdolny nie ma i nie musi mieć większego znaczenia. Pzdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones