PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=342514}

11 września: Niewygodne fakty

Loose Change 2nd Edition
7,4 5 803
oceny
7,4 10 1 5803
11 września: Niewygodne fakty
powrót do forum filmu 11 września: Niewygodne fakty

Ale skoro rząd USA za wszelką cenę chce zataić fakty i zamknąć usta tym którzy coś podejrzewają to jakim cudem powstają takie filmy jak ten?

lukasz51237

Bo w takich filmach nie ma dowodów tylko poszlaki i wnioski.

Jordan66

Tak film zawiera autentyczne materiały ale wybiera tylko te wygodne i formułują przy tym bzdurne wnioski. Są też sceny gdzie wprost za hipotezę wkleja się wycięte z kontekstu fragmenty wypowiedzi (w oryginalnych pełnych nagraniach kontekst tych wypowiedzi jest inny).

ocenił(a) film na 1
lukasz51237

Bo film jest tak naiwny i naciągany że rząd USA uznał że i tak uwierzą w to tylko debile....

ocenił(a) film na 8
MIR66

tylko debile wierzą w oficjalną wersję podawaną przez "rzetelną" telewizję :) a Ty sobie dalej oglądaj tv i myśl że wszystko jest w porządku...

belamyszkow

Telewizję? A wszystkie gazety, książki, encyklopedie, filmy (wiarygodne)? Mam nie wierzyć temu wszystkiemu tylko dlatego, bo pojawił się jakiś jeden pełen insynuacji i niedomówień film?

ocenił(a) film na 8
hiruqer

filmy "wiarygodne" ? może mi jeszcze powiesz że chodzi Ci o "Fahrenheit 9/11" Moora? STARY NIE KOMPROMITUJ SIĘ ;)

belamyszkow

Prawda jest taka że okazało się że oficjalnej wersji nawet nie znasz w szczegółach. Łatwość z jaką dzieci uwierzyły w loose change jest dowodem na brak wiedzy o szczegółach oficjalnej wersji. Tyle, że oficjalna wersji to nie żaden bożek, że wierzyć można, tylko to opis z zawartymi prawami które tu występują. Jak można wierzyć po filmie, że stal przy chociażby 1/4 temp swojego topnienia ma mieć nadal 100% wytrzymałości.

Bonus

W komentarzach na yt pod nagraniami z 11/9 są ludzie, którzy twierdzą, że tam w ogóle nie był samolotów, tylko hologramy/photoshop. I nie wszyscy to trolle.

Agness_92

to smieszne jednoczesnie jest tyle nagrań i swiadkow ktorzy widzieli samolot. hologram? za dnia? trójwymiarowy? te komentarze to od jakichs ignorantów ty to czytasz i wierzysz? Wiele osob ktore stały blisko miejsca faktycznie nie widziało samolotu z prostej przyczyny wysokich budynków tylko jakis klamca stwierdzi na podstawie tego że samolotów nie było

Bonus

Dzieci uwierzyły? Piszesz też o sobie?

https://www.filmweb.pl/film/11+wrze%C5%9Bnia%3A+Niewygodne+fakty-2005-342514/dis cussion/Wko%C5%84cu+jakie%C5%9B+fakty,512462

zemstafreda

wpis z którego roku? tak wierzyłem ale zmądrzałem

ocenił(a) film na 9
lukasz51237

Powiedz mi, jak sądzisz co byłoby, gdyby rząd zakazał publikacji tego filmu? Stałoby się jasne jak słońce, że są to prawdziwe fakty, bo bez powodu filmów tego typu się nie zakazuje. O wiele prostszym wyjście jest wyśmianie przez rząd tego typu akcji, co dodatkowo nagłaśniają media.
Przedstawie ci to na takim przykładzie: powstaje taki film, zrobi się lub nie jakiś szum. Media zauważają aferę, skandal przy którym można zarobić niezłe pieniądze, dociera to bardzo szybko do rządu, publikowane są w telewizji i w gazetach wywiady, gdzie dany film jest przez nich wyśmiewany, pojawiają się wygodne wymówki, itp. W razie jakby to miało nie wypalić to opłacane są dodatkowo media, żeby podały takie, a nie inne informacje. Sprawa wygasa dość szybko, wszyscy są zadowoleni, rząd pozostaje czysty.
Druga sprawa jest taka, że nie ma tu żadnych dokładnych dowodów, są to poszlaki, informacje, do których się dokopano, a które nie zostały oficjalnie wyjaśnione. Uważam, że jest to bardzo dobry film, bo co do sprawy Pentagonu to sam się dziwiłem jak to możliwe, że nie znaleziono fragmentów samolotu, ukryto nagrania z pobliskich kamer, dlaczego dziura w ścianie nie wygląda jak po uderzeniu samolotu, itp. Autorzy filmu podają przykłady jak mogło być, nie mają dowodów jak było naprawdę, ale jedno jest pewne na 100% - większość oficjalnych informacji to brednie i nic więcej, a rząd chce wiele faktów ukryć.

ocenił(a) film na 1
lukasz050792

Kolejny, który na podstawie filmowej papki, która ma na celu wyciągnięcie kasy od naiwniaków wierzących w teorie spiskowe, twierdzi, że nie znaleziono fragmentów samolotu, który uderzył w Pentagon, ukryto nagrania, a dziura wygląda nie tak jak ma wygląda. Zdjęcia części samolotu są ogólnodostępne, jest kilka nagrań, dziura wygląda jak po katastrofie. Tragedia, że istnieją jeszcze ludzie, którzy wierzą, że Amerykanie sami zniszczyli Pentagon (pewnie razem z Żydami), czy nie lądowali na Księżycu.

ocenił(a) film na 9
skalp_el

Wiesz, ja nic takiego nie napisałem. Przeczytaj dokładnie, nie mówię, że wierzę w to czy Amerykanie zniszczyli Pentagon czy kto, tylko napisałem, że dziwnie to wszystko wygląda jak dla mnie. Film oglądałem pierwszy raz kilka miesięcy temu, a zastanawiało mnie już to o wiele wcześniej. Co było i kto za tym stoi to tak naprawdę się pewnie nie dowiemy, ale w filmie bardzo fajnie pokazują możliwe scenariusze. Zauważ, że tam też nikt nie mówi nic, że to Amerykanie zaatakowali Pentagon, są jakieś tylko domysły i pokazanie, że coś jest ukrywane. Nie ma żadnych dowodów na nic, wiele faktów jest ukrywanych i tylko o tym jest mowa. W filmie nikt nikogo nie oskarża, że to Amerykanie za tym stoją.

ocenił(a) film na 1
lukasz050792

" (...) Co do sprawy Pentagonu to sam się dziwiłem jak to możliwe, że nie znaleziono fragmentów samolotu, ukryto nagrania z pobliskich kamer, dlaczego dziura w ścianie nie wygląda jak po uderzeniu samolotu (...)". W dalszej części piszesz, że autorzy filmu nie mają dowodów. Ok, czyli jesteś trochę niekonsekwentny w tym co piszesz. Mniejsza z tym.
Wiemy jak było naprawdę, terroryści zaatakowali USA, znaleźli dziurę w systemie, bo dopiero po 11 września postanowiono na poważnie się zabrać za bezpieczeństwo w samolotach. Oczywiście, że nikt nie mówi wprost w tym filmie, że to robota Amerykanów, a jedynie insynuuje. Na tym polega manipulacja. Taki Macierewicz robi dokładnie to, co w tym filmie. Niestety dałeś się zmanipulować i wysnułeś wnioski, że nie znaleziono fragmentów samolotu, który uderzył w Pentagon.

ocenił(a) film na 9
skalp_el

Ech... Nie ważne. Koło pały mi to lata co się stało i jak. Nie uważam, żebym został zmanipulowany przez jakikolwiek film. Co było to było, każdy ma inne zdanie, a tak naprawdę to nikt nie wie co i jak. Mi tam film się podobał mimo, że nie lubię dokumentalnych.

ocenił(a) film na 1
lukasz050792

Nie no kompletnie nie masz racji. Tutaj prawda nie leży po środku i nie zależy od czyjegoś zdania. Prawda jest jedna- zamach przeprowadzony przez terrorystów. Wszystko zostało dokładnie zbadane, opisane i nie ma jakichkolwiek podstaw, by kręcić takie paszkwile jak ten film. To nic innego jak manipulowanie dla zdobycia pieniędzy, zwłaszcza u widza amerykańskiego, który lubi spiskowe teorie. Jeśli masz inne zdanie, to przykro mi ale albo dałeś się zmanipulować takim filmom, albo po prostu brak ci wiedzy i czerpiesz ją niestety tylko z takich źródeł jak ten bełkot.
A tu strona, która wyjaśnia chyba wszystkie teorie spiskowe o WTC: http://www.debunking911.com/

ocenił(a) film na 9
skalp_el

Mam gdzieś co się stało i jak to się stało i kto był za to odpowiedzialny, jakoś nie czuję się zmanipulowany, bo nie wnikam w sprawę. Skoro film jest manipulacją dla wyłudzenia pieniędzy to spoko, ale ode mnie ich nie dostali, bo jestem dumnym piratem i film ściągałem :D.
Nadal uważam, że film jest bardzo dobry i ciekawy bez względu na to jakie są fakty, a co jest fikcją :).

ocenił(a) film na 1
lukasz050792

Okej, nie jesteś zmanipulowany. Widocznie brak ci wiedzy w tym temacie, bo jednak napisałeś, że "tak naprawdę to nikt nie wie co i jak", czy "wiele faktów jest ukrywanych".
Dla mnie ten film mógłby być ciekawy, gdyby z góry był określony przez autorów jako fikcja. Jednak nie jest, autorzy reklamują go jako dokument ukazujący "niewygodnie fakty", a to już jest zwyczajne kłamstwo i dlatego film oceniłem na 1.

użytkownik usunięty
skalp_el

"Dla mnie ten film mógłby być ciekawy, gdyby z góry był określony przez autorów jako fikcja" jezeli pytania na ktore nie ma odpowiedzi nazywasz fikcja moge Cie nazwac tylko typowym durniem. To jest elementarna logika.

Tak na marginesie - ten niby-dokument jest zwyczajnie slaby bez wzgledu na to jakie sie ma poglady. Traci tandeta.

ocenił(a) film na 1

To nie żadne pytania, tylko insynuacje Równie dobrze mógłbym zadać pytanie: "dlaczego jesteś chamem?", które z góry zakłada, że nim jesteś. Choć akurat w tym przypadku jest to fakt....
Typowy, łykający brednie pelikan.

użytkownik usunięty
skalp_el

Jestem chamem, bo zadaje niewygodne pytania? To jest dopiero poziom umyslowy...! Ty faktycznie masz powazne problemy z logika, ergo - jestes bez watpliwosci durniem - chocby najmniejszych.

ocenił(a) film na 1

Jesteś chamem, bo mnie wyzywasz. Nie zadajesz niewygodnych pytań, bo w przypadku zamachu na WTC nie ma niewygodnych pytań, gdyż wszystko zostało wyjaśnione.
http://www.debunking911.com/

użytkownik usunięty
skalp_el

"Nie zadajesz niewygodnych pytań, bo w przypadku zamachu na WTC nie ma niewygodnych pytań, gdyż wszystko zostało wyjaśnione." - czysta, skondensowana i podana bez popitki logika idioty. Przekomiczne - musiesz miec "ciekawa" opinie wsrod znajomych. Az mi Cie zal.

Dziekuje, dobranoc.

EDIT
O, cos takiego znalazlem - dla innych oczywiscie, bo Ty skalp i tak nie zrozumiesz: http://911blogger.com - na szybko widze wiele ciekawego materialu.

ocenił(a) film na 1

Ok, czyli jesteś zwyczajnym błaznem, który nie wiadomo po co tu wszedł. A i nie musisz mnie cytować, bo wiem co napisałem minutę temu.
Tak w ogóle to gdzie są te twoje niewygodne pytania?

Przesłałem ci stronę, na której są profesjonalne wyliczenia, dane naukowe, wszystko przygotowane przez specjalistów. Ty mi wysłałeś link do bloga. Tego "idiotę" kierowałeś widocznie do lustra.

lukasz51237

bo tacy ludzie, którzy zajmują się teoriam spiskowymi mają przechlapane do końca życia, więc rząd aż tak się nie trudzi

lukasz51237

Ja powiem tak, wielkie przekręty/sekrety trzymane są w tajemnicy dzięki niedowierzaniu opinii publicznej, i jak widać to działa bo wiele osób jest tego przykładem. Uważam też, że nie powinno ślepo się wierzyć we wszystko co czytamy/oglądamy, ale powinniśmy mieć otwarty umysł na każde nawet najstraszniejsze i najgorsze rzeczy jakie dzieją się na świecie ponieważ wszystko jest możliwe. Posiadamy coś takiego jak zdolność samodzielnego myślenia więc możemy sami wyciągnąć wnioski z pewnych zdarzeń, wystarczy się trochę zainteresować. Moje zdanie na temat tragedii z 11 września jest takie, iż uważam że jest to bardzo prawdopodobne, że USA maczało w tym palce, ponieważ osoby stojące u władzy Amerykańskiej są naprawdę w stanie posunąć się do wszystkiego, poza tym dużo faktów wskazuje na nich, mieli oni swoje powody i dużo dziwnych rzeczy wydarzyło się przed całą tragedią, które również wskazują że zrobiło to własnie USA samo sobie, no ale wydaję się to niektórym nie możliwe no bo przecież kto mógłby pomyśleć że sami sobie mogą wyrządzić taką krzywdę...? :)

Damianwd

no nie wszystko jest mozliwe przyklad ten film czy gdyby uderzył pocisk w pentagon to pozostalo by tyle szczatków samolotu? Nie jest to możliwe bardzo mozliwe, że w filmie kłamią skoro to wlasnie oni mowia jakoby to nie samolot gdy pokazują szczatki samolotu. To nawet dowodzi, że film kłamie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones