PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695453}
4,6 17 135
ocen
4,6 10 1 17135
4,4 28
ocen krytyków
11 minut
powrót do forum filmu 11 minut

Ten film jest koronnym przykładem na to, jak wołającą o pomstę do nieba reżyserią, drewnianymi dialogami i bezsensownym montażem można położyć grę aktorską, nawet jeśli dysponuje się niezłym zestawem aktorów.
Ogrodnik, który zachwyca rolą w "Chce się żyć", tu jest sprowadzony do wytrzeszczającej się karykaturalnie, przeszarżowanej wycinanki. Buzek i Chyra, którzy przecież grać potrafią - kompletnie zarżnięci nierealistycznymi postaciami, których los nic widza nie obchodzi oraz pospiesznym, niechlujnym montażem. O obsadzeniu w rolach mówionych Łukasza Sikory i Ifi Ude (która, notabene, robi całkiem dobrą muzykę) już nawet nie wspominam, bo tego nawet nie można nazwać grą aktorską.
Dodajmy do tego tandetny scenariusz, surową jak tatar, powracającą z irytującą częstotliwością muzykę i bzdurne, niczym nie uzasadnione ujęcia (np. POV psa) i mamy megalomański gniot, który kończy się wraz z niezamierzonym przez twórców rykiem śmiechu na całej sali kinowej w finale.

ocenił(a) film na 2
KiTech

dokładnie, podpisuję się pod Twoją opinią wszystkimi kończynami.

ocenił(a) film na 3
KiTech

Próbowałam również doszukać się jakiegokolwiek sensu w POV psa, ale za cholerę, no nie da się... trzeba by zapytać Skolimowskiego.

ocenił(a) film na 3
Bialo_czerwona

Miało być pewnie coś oryginalnego... Dwa, trzy ciekawe najazdy kamery w filmie to maksimum. Im więcej "kosmicznych ujęć" tym nic nie trzyma się kupy i jest chaotyczne. A rola Chyry , Buzek itp. jest sprowadzona do parteru... Odniosłem wrażenie, że byle kto mógłby zagrać ich kwestie... Jedynie Irlandczyk Martin i ten ziomek na klatce schodowej co dostał szprycę zasługują na słowa pochwały ;p R

ocenił(a) film na 4
KiTech

Lepiej bym tego nie ujęła.

KiTech

Jestem zaciekawiona, jaka jest średnia wieku widzów, którzy tak ten film krytykują. Bez obrazy i podtekstów - to po prostu ciekawość. Może odbiór jest zależny od wieku?? Jestem na pewno starszym widzem wśród filwebowiczów i chciałabym wiedzieć, czy Ci w okolicach 20stki widzą tu dno, a starsi są poruszeni? Ja jestem.
Dla mnie to jeden z najlepszych filmów ostatnio widzianych. Wciągał mnie z każdą minutą coraz bardziej, napięcie rosło, choć widziałam, że to jest budowane świetną robotą, genialnym montażem ani trochę nie przeszkadzało mi to w odbiorze. Perfekcyjna praca z aktorem - każdym!!!! Wyobrażam sobie - teraz po filmie - jak Skolimowski prowokował sytuacje, reakcje aktorów , nakręcał dużo materiału a potem montaż, montaż, montaż. Do tego -kiedyś uwielbiałam Hemingwaya - to Hemingway w filmie. Zero psychologizmów, czyste zachowania - taki przejmujący behavioryzm, który bardziej porusza niż bebechowatość. Jeśli szukamy w kinie życia, refleksji a nie szybkiej akcji - to mamy świetne dzieło.
Takie jest moje zdanie.
pozdrawiam.

paszczak57

Niestety nie podzielam entuzjazmu. Dla mnie to "wydmuszka"... widzę pomysł na formę i tyle... ale "Na skróty" Altmana, "Trafik" też to nie jest ani nawet "21 gram"... A szkoda. Największą wada tego filmu dla mnie, to fakt, że o bohaterach niczego się nie dowiaduję. Są spłyceni czy też kompletnie nie pogłębieni. Żałuję bo oglądałem ten film z nadzieją.

ocenił(a) film na 2
paszczak57

Zdecydowana wiekszosc krytykujacych to z cala pewnoscia osoby mloda, tak jak i ja. Jednak jest tez duza czesc(mlodych), ktora sporo podobnych filmow miala okazje juz zobaczyc i ten wypada bardzo slabiutko. Osobiscie uwazam sie za widza myslacego, ktory sporo wymaga od filmu, aktorow. Tutaj obsada jest swietna, dlatego wzbudzil moja ciekawosc. Niestety... na dobrej obsadzie sie konczy, reszta to marna kopia oryginalu.

ocenił(a) film na 3
KiTech

Nie przesadzaj. Czarna kropka zagrała na miarę swoich możliwości.

ocenił(a) film na 4
rock79

Bez kitu. Jako jedyna mnie poruszyła. Ot, martwy piksel.

ocenił(a) film na 2
KiTech

Chyba pseudo aktorzy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones