PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104253}

10

Ten
7,3 357
ocen
7,3 10 1 357
5,8 4
oceny krytyków
10
powrót do forum filmu 10

Dzięki "samochodowej" konwencji, widzimy tych ludzi z tak niewielkiej odległości, jak zwykle oglądamy swych bliskich. Każda scena to kolejny fascynujacy portret pasażera i kierującej samochodem. Wydaje się, że na ekranie nie występują aktorzy, a raczej przypadkowi ludzie, którzy filmowani są "ukrytą kamerą". Dlatego z niedowierzaniem oglądałem kłócącego się z matką 10-latka, czy wyraziste twarze kobiet irańskich, ukryte zwykle przed ciekawskim okiem. Miał to być chyba portret kobiety żyjącej w kraju islamskim, a w rzeczywistości jest to portret kobiet poszukujących swej roli w każdym społeczeństwie.

ocenił(a) film na 10

Wszystko sie zgadza, ale mam jedno sprostowanie. Iranskie kobiety (a juz szczegolnie te z Teheranu, gdzie odbywa sie akcja filmu) nie zakrywaja twarzy. Okrywaja tylko ciala..i to nie wszystkie.
Film wspanialy. Na poczatku dalam sie zlapac, ze to jest ukryta kamera...dopiero maz mnie uswiadomil, ze to aktorzy.
Dzieciak gral super!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones