PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37394}

Żelazny krzyż

Cross of Iron
7,3 4 791
ocen
7,3 10 1 4791
7,0 3
oceny krytyków
Żelazny krzyż
powrót do forum filmu Żelazny krzyż

piosenka z czółówki

ocenił(a) film na 8

zna ktoś to co te dzieci śpiewają na początku filmu?

Nemes

http://www.youtube.com/watch?v=didfdpi_bWk&bpctr=1391110606

Nemes

Hänschen klein Ging allein In die weite Welt hinein. Stock und Hut Steht ihm gut, Ist gar wohlgemut. Aber Mutter weinet sehr, Hat ja nun kein Hänschen mehr! "Wünsch dir Glück!" Sagt ihr Blick, "Kehr 'nur bald zurück!" Sieben Jahr Trüb und klar Hänschen in der Fremde war. Da besinnt Sich das Kind, Eilt nach Haus geschwind. Doch nun ist's kein Hänschen mehr. Nein, ein großer Hans ist er. Braun gebrannt Stirn und Hand. Wird er wohl erkannt? Eins, zwei, drei Geh'n vorbei, Wissen nicht, wer das wohl sei. Schwester spricht: "Welch Gesicht?" Kennt den Bruder nicht. Kommt daher die Mutter sein, Schaut ihm kaum ins Aug hinein, Ruft sie schon: "Hans, mein Sohn! Grüß dich Gott, mein Sohn!"}} Dosłowne tłumaczenie Mały Hans Poszedł sam na szeroki świat. Kij i kapelusz dobrze mu pasuje Jest bardzo wesoły. Ale mama dużo płacze. Nie ma już małego chłopca! "Życzę powodzenia!" Mówi jej spojrzenie: Wracaj wkrótce! Siedem lat Pochmurno i bezchmurnie Hänschen był za granicą. Pomyśl o tym Dziecko Szybko spiesz się do domu. Ale teraz to już nie mały chłopiec. Nie, to wspaniały Hans. Spalone brązowe czoło i dłoń. Czy zostanie rozpoznany? Jeden, dwa, trzy Go przez nie wiem kto to jest. Siostra mówi: Jaka twarz? Nie zna brata. Stąd przychodzi matka, Ledwie patrzy mu w oczy Już woła: Hans, mój synu! Pozdrawiam cię Bóg, mój synu!. Wolne tłumaczenie Mały John Poszedł sam zobaczyć świat Laska i kapelusz, Spójrz na to, On jest szczęśliwym kotem. Ale jego mama dużo płacze Teraz ona nie ma Johnny'ego. "Znajdź szczęście, ale nie masz nic przeciwko, wróć do swojego gatunku." Siedem lat, radość i łzy, Jan pojawia się w wielu krajach. Potem pomyślał, że powinien iść do domu i dostał się. Ale teraz nie jest Johnnym małym, Nie, jest teraz dużym Johnem wysokim. Wysoki i opalony, Twarz i dłoń. Czy poznają tego człowieka? Raz, dwa, trzy Podaj i zobacz, Nie wiem, kim może być ten człowiek. Nawet Sis: Kto to jest? Nie wie, kim on jest. Potem przychodzi droga mamo, ledwie widzi jego oczy tak wyraźne, Mówi: Synu mój, witaj w domu, niech cię Bóg błogosławi, synu. Hänschen klein - https://pl.qaz.wiki/wiki/H%C3%A4nschen_klein

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones