PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12109}

Żar ciała

Body Heat
7,0 3 227
ocen
7,0 10 1 3227
6,9 7
ocen krytyków
Żar ciała
powrót do forum filmu Żar ciała

Świetny kryminał, choć pomysł nie do końca wykorzystany... Na pewno warto... To chyba ostatni dobry film z gatunku noir... Kathleen spisała się wspaniale :)

ocenił(a) film na 8
Albertino

Dla mnie scenariusz delikatnie kuleje, bo przeciez w rzeczywistosci ktory prawnik ze stala praktyka robil by cos takiego dla kasy, w dodatku prawnik ktory jak bylo powiedziane wyraznie w filmie, nie oszukuje i szuka latwej kasy.
Owszem mozna oszalec na punkcie kobiety i zrobic jakies glupstwa bez wiekszego zastanowienia ale akurat morderstwo w tym filmie jest zaplanowane i jasno wynika ze nie chodzi tylko o kobiete ale i o jej spadek.

Mimo to 8/10

użytkownik usunięty
Albertino

Czy ja wiem, czy ostatni - Blade Runner jest genialny - też jest noir, choć neo czy future - jak zwał tak zwał. Drive jest noir. "L.A. Confidential", 'Człowiek którego nie było", trochę się tego znajdzie jeszcze.

ocenił(a) film na 7

The Last Seduction tez! Jak nie znasz to obejrzyj koniecznie.

ocenił(a) film na 10
Albertino

Jeszcze:
"Krwawy Romeo" z Garym Oldmanem i Leną Olin
i
"Gdzie leży prawda" z Kevinem Baconem, Colinem Firthem i Alison Lohman

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

To nie jest kraj dla starych ludzi

Laskos

To nie jest kraj dla starych ludzi to nie noir chyba? Nie ma typowych cech gatunkowych Imo

ocenił(a) film na 8
matbla2000

Bardziej neo-noir

Laskos

Masz rację, tu nawet książka jest tak określana https://www.nytimes.com/2005/07/24/books/review/no-country-for-old-men-texas-noi r.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones