PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12137}

Żądło

The Sting
8,1 76 948
ocen
8,1 10 1 76948
7,9 28
ocen krytyków
Żądło
powrót do forum filmu Żądło

inspiracja?

ocenił(a) film na 9

hmm ciekawi mnie czy ktos poza mna uwaza, ze "żądło" zainspirowalo Juliusza Machulskiego do nakrecenia "va banku"?

ocenił(a) film na 10
katja_es

To prawda. Zresztą film w stylu "Żądła": robimy przekręt i mamy z tego frajdę jest wiele. M. in.: "Ocean's Eleven" czy "Nie ma takiego numeru".

ocenił(a) film na 10
katja_es

Też tak myśle. Nawet ucho od śledzia było troszkę ściągnięte:D

ocenił(a) film na 10
katja_es

Ja tu widze inspiracje dla filmy SZTOS z lubaszenko i tym chlystkiem - pazura, te same walki na ulicy.

katja_es

Zdecydowanie się zgadzam :) Zaraz pod skończonym filmie sprawdzałem w jakiej kolejności powstały film i w jakim czasie po sobie. Filmy mają wiele wspólnego, bardzo podobny klimat, motywy i obydwa są równie genialne. Machulski nie zerżnął całego film a jedynie zainspirował się i wyciągnął to co najlepsze wg mnie :)

ocenił(a) film na 9
katja_es

Jak najbardziej inspirował się Machulski dziełem Hilla, z resztą nie tylko tym. W ogóle Machulski jako jedyny w polskim kinie potrafi zręcznie naśladowac amerykańskie filmy rozrywkowe.

użytkownik usunięty
Thommy

naśladować ? no właśnie bo ambicja nie pozwala mu na zrobienie czegoś kreatywnego i "swojego" tylko musi inspirować się innymi pffff hahah

ocenił(a) film na 10
katja_es

myślę że wzorował się na tym filmie, ale bardzo trafnie umieścił akcję w polskich realiach. :)

ocenił(a) film na 10
katja_es

Z pewnoscia zainspirowalo go do nakrecenia komedyjki kryminalnej, w przeniesieniu na nasz rodzimy grunt, jednak doszukiwanie sie jakichkolwiek podobienstw mija sie z celem. Najwazniejsze jest to, ze zrobil to na bardzo wysokim poziomie, choc w przeciwienstwie do Zadla, nie dysponowal tak wielkimi funduszami i plejada Holywoodzkich gwiazd ...

użytkownik usunięty
katja_es

zainspirowało ? zerżnął dziad jeden !

Zerżnięciem można nazwać amerykańskie wersje europejskich filmów, szczególnie francuskich, które obecnie powstają. Mimo, że między Vabankiem, a Żądłem jest wiele podobieństw, filmy mają całkiem inną fabułę i postacie. Gdyby wszystkie filmy z podobnym klimatem i zbliżonymi do siebie fabułami nazywać zrzynami to była by to większość filmów jakie powstały : )

użytkownik usunięty
matimat17

hehe a tak serio to nie widziałem Vabanku ;p

he he : D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones