PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12137}

Żądło

The Sting
8,1 76 990
ocen
8,1 10 1 76990
7,9 29
ocen krytyków
Żądło
powrót do forum filmu Żądło

To komedia

ocenił(a) film na 7

jednak ani raz się nie zaśmiałem. Równie dobrze można było okerślić ten film jako "obyczajowy".

ocenił(a) film na 9
pimi6

Bo to nie jest komedia na której można rechotać, że śmiechu to raczej film z przymrużeniem oka. Lżejsza odpowiedź na Ojca chrzestnego. Mnie też jakoś wybitnie nie rozśmieszył, natomiast jedna scena jest świetna. Jak Gondorff gra w pokera z Lonneganem w pociągu ;)

ocenił(a) film na 8
kaioken26

Nazywanie tego filmu komedią też uważam za lekkie nadużycie. Co prawda jest parę humorystycznych elementów, a film ogląda się lekko i przyjemnie po dziś dzień. Ale to po prostu świetny, czysto rozrywkowy i bardzo stylowy film sensacyjny/kryminalny/gangsterski? chyba też nie... najlepsze określenie to chyba 'heist movie'. Mi bardzo fabularnie przypomina te wszystkie nowe Ocean's Eleveny i inne filmy o grubych przekrętach, z tym że ten jest oczywiście o klasę wyżej. A pokerowa scena w pociągu rzeczywiście najlepsza.

ocenił(a) film na 9
kaioken26

Scena gry w pokera znakomita, między innymi dzięki temu, że tak świetnie zagrana przez panów Show'a i Newmana.
I jak najbardziej zgadam się ze stwierdzeniem, iż określenie tego filmu mianem komedii to zbytnie uproszczenie. Dla mnie to klasyka rozrywkowego kina gangsterskiego. A Humor to głównie znakomite dialogi. Element niezwykle cenny, tym bardziej, że we współczesnych produkcjach używany coraz rzadziej.
PS: ścieżka dźwiękowa genialna.

ocenił(a) film na 10
kaioken26

Odpowiedź na "Ojca Chrzestnego" ?????????????? WTF???????

ocenił(a) film na 9
santinetto

Oba filmy zaliczają się do gatunku kryminalnych. Żądło powstało rok po pierwszej części Godfathera, okres też praktycznie ten sam (lata 30 i 40). Żądło to jednak lekki kryminał, a Ojciec chrzestny to dramat kryminalny. Może porównanie rzeczywiście nie na miejscu, ale powstanie Ojca chrzestnego na pewno miało wpływ na powstanie Żądła.

ocenił(a) film na 9
pimi6

To film gangsterski o przekrętach. Coś a'la polski Vabank. Zatem z komedią też ma coś wspólnego, ale obyczajowym bym go raczej nie nazwał.

ocenił(a) film na 7
Rahabiel

Właśnie, też skojarzył mi się "Vabank"

ocenił(a) film na 9
pimi6

W sumie to bardzo podobne filmy. Machulski chyba się na Żądle trochę wzrował. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
pimi6

W tym filmie są znakomite humorystyczne dialogi, np. kiedy Hooker (Redford) odnajduje Gondorfa (Newman), a ten jest zalany, mówi coś takiego:
-Luther powiedział, że mogę się czegoś od ciebie nauczyć. Pić już umiem.

ocenił(a) film na 7

Jak na taką staroć to dobry film. Możliwe, że był komedią jak na realia lat 70-tych, tak jak film "Drakula, Książę Ciemności" (1966) to horror swoich czasów.

użytkownik usunięty
pimi6

No pewnie, że Żądło odrobinę trąci myszką, ale mimo to przyjemnie się go oglądało. Tobie się skojarzył z Vabankiem a mnie z Naciągaczami http://www.filmweb.pl/Naciagacze , też o kantowaniu i wkręcaniu. Tego Draculi nie widziałam, nie mogę się wypowiedzieć.

pimi6

Pod "Dyktatorem", "Kac Vegas" i innymi tanimi amerykańskimi gniotkami też jest gatunek: KOMEDIA.
Mają coś z nią wspólnego? Nie..

ocenił(a) film na 10
pimi6

Wystarczy uśmiech - a ten nie schodzi z twarzy jak się ogląda ten film. To typowa komedia kryminalna jak Ocean's 12. Mnie Kac Vegas, Kac Wawa itp. też nie śmieszą a mimo to nie mam zamiaru zaliczać ich do dramatu czy filmu obyczajowego....

użytkownik usunięty
pimi6

Nie komedia, tylko komedia kryminalna, a humor lat 30. ubiegłego wieku został świetnie odwzorowany...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones