PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12137}

Żądło

The Sting
8,1 77 033
oceny
8,1 10 1 77033
7,9 29
ocen krytyków
Żądło
powrót do forum filmu Żądło

Ponadczasowe dzieło

ocenił(a) film na 10

Absolutnie genialny film. Od początku do końca. Wszystko jest tutaj przemyślane i z pomysłem wykonane. Począwszy od znaku firmowego Universal Pictures wziętego wprost z filmów tej wytwórni z lat 30, poprzez kapitalną scenografię, kostiumy, dobór obsady, gdzie każdy stworzył jakąś charakterystyczną postać (nawet będąc postacią trzeciego planu), REWELACYJNE wykorzystanie ragtime'u Scotta Joplina, montaż (komiksowe przejścia między scenami, zwijanie się kadru lub zmniejszanie w formie kółka), a na na nieszablonowej reżyserii kończąc - George Roy Hill przeszedł samego siebie! Ten rytm, wdzięk, lekka (ale nie banalna) tonacja, gdzie trzeba jest poważnie, gdzie indziej humorystycznie. No i duet Paul Newman - Robert Redford - nie do przebicia!

Jest tylko jedno 'ale'. Konstatacja jest smutna - już nigdy nie powstanie drugi taki film lub film, który by choć w minimalnym stopniu zbliżył się poziomem do 'Żądła' (pozostaję przy starym tłumaczeniu tytułu).

11/10

użytkownik usunięty
wojteczek

PO PROSTU NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ.
POZDRAWIAM!

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 10
Rudolfo

dokładnie ,zgadzam się 11/10

ocenił(a) film na 9
wojteczek

Jedno pytanie. Okrasiłeś film serduszkiem, ale nie dałeś mu ani jednego punktu; dlaczego? Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
kulizz

Oj, bo ja nigdy nie wiem jak to się klika! Jestem totalna noga w kwestiach tych ocen :)

ocenił(a) film na 10
wojteczek

normalnie najeżdżasz myszką na tyle gwiazdek ile chcesz i klikasz.Proste?

ocenił(a) film na 10
fellini1990

Proste, ale ja zawsze muszę coś poplątać ;) Nie miejcie mi tego za złe. Lata robią swoje :D

ocenił(a) film na 10
wojteczek

a jednak się udało dać 10

ocenił(a) film na 10
fellini1990

No, udało. Ufffff....

ocenił(a) film na 8
wojteczek

PYTANIE; zna ktoś tytuły filmów robione w tym stylu , tzn z planszami , ze film jest w ten sposób podzielony na rozdziały.

ocenił(a) film na 9
mariusz2008

większość filmów Tarantino jest tak nakręcone. Pulp Fiction, Bękarty Wojny, Kill Bill i Cztery pokoje chociaż ten ostatni ma jeszcze inną specyfikę bo ma 4 reżyserów każdej części filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones