PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12137}

Żądło

The Sting
8,1 77 033
oceny
8,1 10 1 77033
7,9 29
ocen krytyków
Żądło
powrót do forum filmu Żądło

Lekko ramotny...

ocenił(a) film na 8

Sympatyczno kómedia kryminalno ło oszutach kantujóncych groźnego gangstera. Łobsada jes sam rewelacyjno (Redford, Newman), koloryt lot '30 tyż piykny, ale żeby dować tymu filmowi aż siedym Oscarów? Dzisiej trocha sie tyn film już jednak zestarzoł...

ocenił(a) film na 10
ulubione

Własnie obejrzałem i stwierdzam ze sie nie zestarzał anie troche. Jak widac dobry pomysł i dobre wykonanie składają sie na dzieło które przetrwa wieki. Aktorstwo również znakomite, ze nie wspomnę o klimacie lat 30 (albo 20?).

ocenił(a) film na 10
Motorcycle_Boy

Lat 30

Film dopiero dzisiaj pierwszy raz obejrzałem i rzeczywiście znakomity mimo, że raczej nie przepadem za starszym kinem. Doskonałe aktorstwo, reżyseria i scenariusz się nie starzeją.

ocenił(a) film na 8
pisz

Ale niy mocie wrażyno, że taki film już dzisiej by jednak niy móg powstać? Niy godóm o samyj historii (bo ta jes pómysłowo i czynsto zaskakujónco), ale o sposobie w jaki tyn film jes zrobióny. Jes taki lekko statyczny (tukej kamery niy furgajóm i lotajóm, jak w MTV)... Tak samo jak sie porówno musicale KABARET i CHICAGO. KABARET jes uznowany za wielkie dokónanie, arcydzieło i niy neguja jego miyjsca w historii kinematografii, ale technicznie już niystety niy dorasto do poziómu CHICAGO, niy?

ulubione

A jak dla mnie film bardz dobry, dałem mu ósemkę, bo to fajna komedia itp, ale żadnego szału nie robi. I niech nikt nie mówi, że film się zestarzał, bo rok wcześniej powstał przecież arcygenialny Ojciec Chrzestny i Żądło niestety wypada nieco gorzej...

Baphomet

czytam te komentarze i zastanawiam się, czego niektórzy z wypowiadjących się tutaj oczekują po filmie nakręconym w latach 70.? Efektów specjalnych?

poza tym- nie porównujcie filmów takich, jak "Kabaret" i "Chicago", czy "Ojca chrzestnego" do "Żądła" bo to są zuepłnie inne bajki.
"Kabaret" był kręcony również w latach 70. i wydaje mi się, że jest jednak filmem "troszeczkę" lepszym od "Chicago", chociaż nie tak doskonałym pod względem technicznym- ale czy tylko o to chodzi w kinie?

A stwierdzenie, że film się zestarzał, bo nie dorównuje tym nowszym pod względem technicznym, to głupota. Wystarczy tu powołać się chociażby na wspomnianego "Ojca chrzestnego"- od premiery minęło już ponad 30 lat, a wydaje mi się, że do tej pory robi wrażenie i nikt nie twierdzi, że film Coppoli się "zestarzał"...

tak czy inaczej- dla mnie Żądło" to prawdziwa perełka i z czystym sumieniem mogę dać 10/10

ocenił(a) film na 8
madame_Emi

Piyrsze GWIEZDNE WOJNY nakryńcili w latach '70 i efekty specjalne były...

ulubione

wydaje mi się, że to trochę inny gatunek...

poza tym mam wrażenie, że przestaję rozumieć- naprawdę oczekiwałaś filmu doskonałego od strony technicznej?? powtarzam- to tylko o to chodzi? w dodatku w kinie gangsterskim, kryminałach czy komediach??? a jeśli masz ochotę popatrzeć na efekty specjalne, to oglądaj SW...

ocenił(a) film na 8
ulubione

a ciekawe dziwku jakie ty maju kino w swej stodole, ze poruszasz kwestie efektów specjalnych? to ze film nakrecono w latach 70tych nie znaczy ze musi badz nie musi miec efektyów. chodzi o klimat produkcji, oraz klimat i mozliwosci dookola filmu. Swiat byl inny, moda inna, inne czasy. po prostu.

A ty , hydla czy jak tam sie zwiesz to wioski nie kreci, pisz normalnie bo hadko patrzec na te twoje wypociny, a zamiast dupe tłuc 5 godzin dziennie przy pisaniu wiejskiego bloga do pracy idz, jak porzadny obywatel. Wsiunie.

ocenił(a) film na 10
colagio

Pierwszy raz oglądałem go z 15 lat temu i zdechłem po prostu. Drugi raz kilka tygodni temu i zdechłem po raz drugi. Nie zestarzał się w ogóle, a to co prezentuje duecik Newman-Redford to po prostu majstersztyk.

użytkownik usunięty
ulubione

No ale te efekty później podrasowano.

użytkownik usunięty

O GW mi chodziło w poprzednim poście, nie wiem, czemu pojawił się w tym miejscu. Żądło jest bardzo dobrym filmem, z bardzo specyficznym klimatem, którego nie dało się uzyskać w bardzo kiepskiej kontynuacji.

ocenił(a) film na 9
ulubione

Dobre filmy się nie starzeją. Zresztą "Żądło" jest już i tak stylizowane na czasy jeszcze starsze niż te, w których powstawał.

ulubione

sting to arcydzieło kina rozrywkowego,jest genialny w każdym szczególe

ocenił(a) film na 4
pakerek55

dla mnie nudny.. ledwo dotrwalem do konca. Niestety stare filmy prawdopodobnie pozostaja genialne tylko dla swoich czasow...

Rafael_12

kompletna bzdura.

Rafael_12

To się dopiero nazywa ignorancja. Zaznaczam, że chodzi mi o drugą część wypowiedzi.

ocenił(a) film na 10
Rafael_12

pfffffffff

film powstal 13 lat przed moim urodzeniem i dobre 25 lat, gdy ogladalem go majac do porownania owczesne produkcje...
niektore filmy sie nie starzeja

ocenił(a) film na 7
ulubione

Film dobry lecz do arcydzieła mu daleko, podzielam Twoją opinie, to nie jest film co należy do ponadczasowych, po prostu fajne lekkie kino bez rewelacji, można mu dać 7.

rpserwis

dla wielu (w tym dla mnie) jest to film ponadczasowy, a masa współczesnych produkcji o różnego rodzaju przekrętach czerpie z Żądła garściami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones