PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803486}

Śmierć na Nilu

Death on the Nile
5,9 32 774
oceny
5,9 10 1 32774
4,6 22
oceny krytyków
Śmierć na Nilu
powrót do forum filmu Śmierć na Nilu

Poirot to tylko z Davidem Suchetem! Reżyser obsadza sie w roli głównej.........................lol.

ocenił(a) film na 7
kamarza

Co w tym złego ? Kto lepiej zagra, to co oczekuję reżyser niż on sam Xd

pawelm_15

co w tym złego? serio? :D

kamarza

Clint Eastwood wielokrotnie tak robił

kamarza

Może znowu dostanie równoległe nominacje do Oscara, za reżyserię i główną rolę? Twoje lol to jest dopiero lol.

kamarza

Nie nudzi Cię to?! Przy każdej nowej ekranizacji Christie dużo ludzi krzyczy że Poirot to tylko Suchet...bzdura! Dobrze że są nowe wersje, inne od poprzedniej. Gdybym szedł tym tokiem myślenia co Ty to powinienem bojkotować Roberta Downeya Jr, czy Cumberbatcha i przy każdym poście pisać że "Sherlock Holmes tylko z Jeremym Brettem!". To że ktoś przez wiele lat gra taką rolę i jest to rola jego życia nie znaczy że ktoś inny nie może jej zagrać i pokazać trochę inaczej (nie lepiej i nie gorzej tylko inaczej). A Branagh to moim zdaniem obok zmarłego Alana Rickmana najlepszy brytyjski aktor i reżyser (chociażby za jego prace nad ekranizacjami Shakespeare'a) i bardzo fajnie przedstawił Poirota w "Morderstwie w Orient Expressie!

ocenił(a) film na 1
Sgt_Pepper

nowe morderstwo w orient expr bylo beznadziejne

Sgt_Pepper

no widzisz i tu nie chodzi o twarz czy wspomnienie, tylko to jak aktor stworzył postać. a Suchet zrobił to niepodrabialnie i mistrzowsko. są rolę których się po prostu nie wyciera dalej.

sucinum

Popieram w 100%

ocenił(a) film na 6
Sgt_Pepper

Wft każdy wie że najlepszy Sherlock to Benedict Cumberbatch

Sgt_Pepper

Jak się czytało książki A.Christie to z opisu Poirot to wykapany D.Suchet. Holmes jest "bezopisowy", więc wielu aktorów do niego pasuje. I co cię obchodzi czy go nudzi czy nie? To strona o filmach, nie o użytkownikach. Jak ktoś chce oceniać ludzi to ma badziew pt. Facebook, ewentualnie Instagram. Bezinternetowego tygodnia życzę

Sgt_Pepper

I bardzo dobrze, że są nowe wersje - na tle tego współczesnego badziewia produkcje Granady świecą jeszcze jaśniejszym blaskiem i mistrzostwo Sucheta jest jeszcze bardziej uwypuklone.

Sgt_Pepper

Byłby najlepszy, ale w Polsce, a nie w UK.

Sgt_Pepper

Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią, że fajnie przedstawił cokolwiek w tym filmie. Jego Poirot był żałosny. Żałuję, że postanowił zabrać się za dalsze maltretowanie prozy Christie.

ocenił(a) film na 5
kamarza

Kto bogatemu zabroni? Ja tam lubię tego aktora. I fakt Clint tak robił pół życia i jakoś nie zaginął.

maciekb80

Nie każdy jest Clintem...

kamarza

w czym masz problem? bierzesz i nie oglądasz!

kamarza

To prawda. Suchet mistrz!

ocenił(a) film na 6
kamarza

Komentarz na poziomie gimnazjum. Skoro jesteś tak ograniczony to nie oglądaj nowych wersji; włącz sobie to co lubisz.

kamarza

Dla mnie też Hercules będzie miał twarz Davida Suchet. Choć muszę przyznać, że ostatnia wersja Morderstwa w Orient Expressie pozytywnie mnie zaskoczyła.

ocenił(a) film na 1
kamarza

Dokładnie tak jeśli Poirot to tylko z Davidem Suchetem . Mogli się postarać o kogoś chociaż do niego podobnego zupełnie nie ma nic wspólnego z tamtymi czasami i tamtego klimatu nie ma i gość nie zbyt umie odegrać tą specyficzną rolę

OddajMojegoMisia94

Ja tam lubię Śmierć na Nilu z Ustinovem :)

SherlokHolmes

Ja też. Ustinov i Mia Farrow. Z Ustinovem dobra jest też adaptacja Zło czai się wszędzie.

avosette

a Orient Exprees jak dla mnie najlepszy z Suchetem

ocenił(a) film na 8
kamarza

Suchet był dokładnie (no może poza wzrostem) takim Poirotem, jak u Agathy. Ale nie lubiłam go. Zdecydowanie wolę podróbę - świetnie się bawiłam na filmie i cieszę się, że nie posłuchałam tych wszystkich narzekań z forum.

ocenił(a) film na 9
yogi55

i ja również wspaniale się bawiłem. Bardzo dobry film,

kamarza

Akurat jeśli chodzi o Śmierć na Nilu, to świetna jest wersja z 1978 z Peterem Ustinov i Mia Farrow. To samo tyczy się ekranizacji Zło czai się wszędzie.

ocenił(a) film na 5
kamarza

Gorszy jest już tylko wybór Gal Gadot( do której absolutnie nic nie mam, żeby nie było) jako Linnet, która w książce jest ledwie dwudziestolatką o złotych blond włosach i uosobieniem młodzieńczego wdzięku. A tu mamy 36-letnią brunetkę , ta rozbieżność jest zbyt duża i trochę casting w tym przypadku nietrafiony ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones