PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862075}
6,8 3 833
oceny
6,8 10 1 3833
Łut szczęścia
powrót do forum filmu Łut szczęścia

nie do końca rozumiem końcowe przesłanie.
Sam mówi, że to właśnie dzięki pechowi poznała Boba, a Smoczyca poznała Jeffa, i to ma być argument za tym, że pech jest w życiu potrzebny.
Ale logicznie rzec biorąc, to gdyby istniało tylko szczęście, tak jak tego chciała Smoczyca, to i tak powinno wyjść na to samo. Bo jeśli Smoczyca i Jeff byli sobie przeznaczenie, to dzięki szczęściu powinni się odnaleźć i zakochać w sobie tak czy owak. Tak samo z Sam i Bobem. Jeśli było im przeznaczone zostać najlepszymi przyjaciółmi, to dzięki szczęściu prędzej czy później pewnie by się odnaleźli. Czy to nie tak powinno właśnie działać? Hmmm...

Xaravald

Zgadzam się. Nie kupuję tego przesłania że pech jest potrzebny. Pewnie dlatego że w prawdziwym życiu "pech" potrafi naprawdę napaskudzić i nie ma do niego doklejonego wytłumaczenia że "dzięki temu że złamałam nogę" poznałam fajnych ludzi którzy wzbogacili moje życie ;) . Mogliby jakoś lepiej sprzedać tą koncepcję pecha (zwłaszcza że pokazali że kiedy bohaterka się z nim oswoiła to nauczyła się z nim żyć).

ocenił(a) film na 6
Xaravald

Pech jest potrzebny, by zrozumiec szczescie. Choroba potrzebna po to, by docenic wartosc zdrowia, o czym pisal chocby Kochanowski. To logiczne, ale w tym filmie chyba nie wybrzmialo odpowiednio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones