PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=519774}
6,5 149 890
ocen
6,5 10 1 149890
7,0 21
ocen krytyków
Łatwa dziewczyna
powrót do forum filmu Łatwa dziewczyna

Uwaga – to najlepsza amerykańska komedia młodzieżowa tej dekady !!

Oliwka (rewelacyjna Emma Stone!!), bodajże najzmyślniejsza i jedna z najbardziej uroczych nastolatek ostatnich lat w młodzieżowym kinie, wie, że dzisiejsze pokolenie to nie to, czego oczekuje od życia.

W pewnym momencie wyraża nawet swe pragnienie, oznajmiając, że „John Hughes nie wyreżyseruje jej życia” (urywki z jego kultowych filmów lecą wtedy w tle), jednocześnie wierząc, ze owy bajkowy finał jednak nastąpi. Nie wiem w jakiej partii zaświatów obecnie Hughes się znajduje, ale jestem pewny, że od ucha do ucha się uśmiecha…

Owszem to może film niedzisiejszy, nieco karykaturalny, lecz właśnie dzięki temu wyróżnia go z dzisiejszej, powszechnej filmowej błazenady. Swoją drogą - nie marzycie o takiej fajnej dziewczynie?

Moja ocena - 7/10

ocenił(a) film na 7
Grifter

Bardzo mi się podobała główna bohaterka, w ogóle role zostały świetnie zagrane, moim zdaniem. Jednak jako komedia, w filmie spodobało mi się tylko kilka momentów. Najzabawniejszy dotyczył zmiany maskotek szkoły, z niebieskich diabłów na świstaki ;D

ocenił(a) film na 5
sylar_217

Film OK, lekki, nie taki głupkowaty jak większość komedii o amerykańskich nastolatkach i... to chyba jego wada, bo wybierając się na niego miałem w pamięci inne "chamerykańskie" młodzieżowe komedie... Może i bardziej życiowy (obyczajowy?), ale raczej nie należę do grupy odbiorców którzy przepadają za takimi filmami. Pomijam już całkiem fakt, że jednak pewne różnice między "naszą" a filmową rzeczywistością są. Jak na komedię to mało śmieszny - chwile kiedy się uśmiechnąłem można by policzyć na palcach jednej ręki... Najlepsza scena - udawany seks ;)

Generalnie oceniam nie za wysoko, głównie przez tą małą śmieszność

ocenił(a) film na 7
Grifter

Filmy Johna Hughesa:
"Wolny dzień Ferrisa Buellera",
"Klub winowajców",
"Dziewczyna w różowej sukience",
"Szesnaście świeczek".
i ich piętno faktycznie są tu wyczuwalne.


Ostatnio tak inteligentną komedią dla nastolatków była chyba "Dziewczyna z sąsiedztwa" z Emilem Hirschem i Elishą Cuthbert.


Warto dodać także:
"Ognie Św Elma" z Robem Lowe, Emilio Estevezem, Demi Moore, Andie McDowell,
"Stań przy mnie" z Riverem Phoenixem
"Stracone lata" z Riverem Phoenixem,
"Co dalej? (Breaking away) z Dennisem Quiadem
"Rumble fish" z Mattem Dillonem, Diane Lane i Mickey Rourkiem
"Wyrzutki" z Diane Lane, Patrickiem Swayze, Tomem Cruisem, Emilio Estevezem
"Peggy Sue wyszła za mąż" z Kathleen Turner i Nicolasem Cagem...
"Clueless" z Alicią Silverstone
"Wybory" z Reese Whiterspoon
"Slumsy Beverly Hills"
"Burza lodowa" z Katie Holmes, Tobey Maguirem, Christiną Ricci i Elijahem Woodem
"Zabijanie na śniadanie" z Johnem Cusackiem i Minnie Driver,
"Dzika namiętność" z Jeffem Danielsem i Melanie Griffith
"Dziewczyna z sąsiedztwa" z Elishą Cuthbert i Emilem Hirschem


Kiedyś to robiono filmy o młodzieży!
Zabawne, inteligentne, śmiałe obyczajowo ale nie wulgarne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones