film

Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki

Honey, I Shrunk the Kids
1989

1h 41m
5,8 24 tys. ocen
5,8 10 1 23882
6,0 14 krytyków
Wynalazca konstruuje maszynę miniaturyzującą przedmioty. Przypadkowo pod jej wpływem do mikroskopijnej wielkości zostaje zmniejszona grupa nastolatków. Zobacz pełny opis
Familijny
Sci-Fi
Komedia
Top 1989 roku #51
Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki

reżyseria Joe Johnston

scenariusz Ed Naha, Tom Schulman

produkcja USA

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Wynalazca Wayne Szalinski (Rick Moranis) pracuje nad maszyną do pomniejszania przedmiotów. Przez przypadek dwójka jego nastoletnich dzieci oraz pociechy sąsiadów zostają zmniejszeni do mikroskopijnych rozmiarów. Wszyscy lądują na trawniku obok domu, który wcale nie jest tak bezpiecznym miejscem jak mogłoby się zdawać. Z ich nowej perspektywy podwórko staje się niebezpieczną trawiastą dżunglą pełną ogromnych owadów, a dotarcie do domu to prawdziwe wyzwanie.

premiera 23 czerwca 1989 (Światowa)

boxoffice $222 724 172 na świecie $130 724 172 w USA $92 000 000 poza USA

budżet $18 000 000

na podstawie Stuart Gordon (materiały do scenariusza, historia) / Brian Yuzna (materiały do scenariusza, historia) ...więcej

studio Buena Vista Pictures / Doric Productions / Silver Screen Partners III / więcej

tytuł oryg. Honey, I Shrunk the Kids

inne tytuły Grounded (tytuł roboczy) USA
Teenie Weenies (tytuł roboczy) USA
The Big Backyard (tytuł roboczy) USA
więcej

Chevy Chase i John Candy odrzucili rolę Wayne'a Shalinskiego, jednak to Candy zaproponował do tej roli Ricka Moranisa.
W poszczególnych ujęciach rozmiar dziury w rozbitej szybie zmienia się.
Słychać jak Amy oddycha, mimo, iż po wyciągnięciu z wody ma nie oddychać.
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

super komedia lat 90', z niezłymi efektami - uwielbiam stare filmy z takimi efektami. do obejrzenia z dzieciakami :) nikt nie będzie się nudził

BFF, czyli

ocenił(a) film na 7

Bardzo Fajny Film: familijny, komediowy, optymistyczny, odprężający, dobrze zrealizowany, zapadający w pamięć na całe życie.

ale tu mamy perełki humoru, np.chłopak mówi po locie na pszczole i po upadku: "Całe życie przeleciało mi przed oczyma... no, niewiele tego było...".

Moje dzieciństwo... :)
Fajny film, nawet po latach.
Pomysłowy, zabawny, uroczy. Działający na wyobraźnię. Warto znać.

"film był kręcony w Meksyku i w San Diego (Meksyk)". San Diego jest w stanie Kalifornia, w USA, nie w Meksyku.