film

Dzieci Wehrmachtu

2009

1h 10m
6,3 169  ocen
6,3 10 1 169
Film Mariusza Malinowskiego to dokumentalna opowieść o ludziach, którzy żyją w Polsce, ale ich ojcowie podczas II wojny światowej służyli w niemieckiej armii. „Była jakaś... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Dokumentalny
Dzieci Wehrmachtu

reżyseria Mariusz Malinowski

scenariusz Mariusz Malinowski, Piotr Lipiński

produkcja Polska

premiera

nagrody Film otrzymał 1 nominację

Film Mariusza Malinowskiego to dokumentalna opowieść o ludziach, którzy żyją w Polsce, ale ich ojcowie podczas II wojny światowej służyli w niemieckiej armii. „Była jakaś taka dziwna zmowa milczenia, że o tym się nie mówiło” - opowiada Alojzy Lysko (syn), główny bohater filmu. „Jedynie mówiło się gdzieś tam w domu, ale publicznie, broń Boże, żeby ktoś demonstrował pamięć o naszych ojcach”.

premiera 3 września 2010 (Światowa i polska premiera kinowa)

dystrybucja Fundacja "Filmowa Warszawa"

studio Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) / TVN / Wytwórnia Filmowa Czołówka

tytuł oryg. Dzieci Wehrmachtu

inne tytuły The Children of Wehrmacht
więcej

TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

B dobry.

b.dobry

ocenił(a) film na 10

sporo rzadkich zdjęć dokumentalnych, praktycznie w każda śląskiej rodzinie był ktoś kto mógłby być bohaterem filmu, u mnie to wujek który jak ksiądz w filmie przez płd Francję trafił do II korpusu

O Ślązakach

ocenił(a) film na 7

Dość zgrabnie pokazana historia. Niestety ograniczenie czasowe nie pozwala na szczegółowe przybliżenie wszystkich dramatycznych faktów z historii. Z tego też względu film raczej nie dla goroli bo wyda im się jakimś zbiegiem wyjątków - vide gorolskie komentarze o Tusku.
Ponieważ Ślązacy bardzo niechętnie opowiadali o...

więcej

że wojna i historia niejedno ma imię nie uczą w szkołach. A szkoda

Z chęcią go obejrzę.