Stwórz swój lunapark

"Theme Park World" to typowa gra strategiczno-ekonomiczna. Wcielamy się w niej w zarządcę parku rozrywki, a naszym zadaniem jest dodawanie różnych atrakcji, stoisk i zapewnienie odwiedzającym bezpieczeństwa, komfortu i dobrej zabawy.

Grę zaczynamy od wybrania trybu gry. Do dyspozycji mamy tryb szybkiej akcji (krótsza rozgrywka) lub pełnej symulacji (znacznie dłuższa i ciekawsza). Możemy grać w czterech różnych parkach. Zaginione Królestwo to plansza, w której dominują słodkie dinozaury, azteckie budowle i dżungla. Miejsce pełne grozy, potworów i wampirów to Świat Hallowen. Park ten jest ucieleśnieniem marzeń każdego miłośnika horrorów i mocnych wrażeń. Trzecia lokacji to przeuroczy park dziecięcych snów, bogaty w przepiękne kwiaty, słodkości i bajkowe postaci. Jest to Kraina Czarów, która nawiązuje do "Alicji w Krainie Czarów". Park kosmiczny będący ostatnią lokacją to spełnienie marzeń każdego przyszłego astronauty.

W trybie szybkiej akcji możemy grać w dowolnym parku i po spełnieniu określonych wymagań,wygrywamy grę na danej lokacji. Pełna symulacja kryje przed nami więcej emocji i niespodzianek. Głównym celem naszej gry jest zdobycie złotych biletów i złotych kluczy. Złote bilety służą do odblokowania ciekawych atrakcji i każde 3 złote bilety to jeden złoty klucz. Klucze potrzebne są do otwierania kolejnych parków. W tym trybie jest też możliwe prowadzenie badań, dzięki którym odkrywamy nowe atrakcje, sklepiki, konkursy i modernizacje. Oczywiście o wszystkie sprzęty trzeba dbać, zatrudniając mechaników. O bezpieczeństwo i czystość dbają zatrudnieni przez nas porządkowi i dozorcy.

Obsługa gry "Theme Park World" jest bardzo prosta. Jak na grę z 1999 roku grafika jest  bardzo przyjemna dla oka. W prawym dolnym rogu pojawia się przemiła postać, która pomaga nam w rozgrywce, choć jego obecność po dłuższej grze robi się uciążliwa i denerwująca. Każdy znajdzie coś dla siebie. Choć gra jest przeznaczona głównie dla młodszych graczy to i starsi będą się świetnie bawić, tworząc wesołe miasteczko swoich dziecięcych marzeń. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Byle by nie zbankrutować.