Recenzja gry

LEGO Batman 2: DC Super Heroes (2012)
Jon Burton
Troy Baker
Charlie Schlatter

Klockowi herosi znowu w akcji

Klocki LEGO już od 20 lat cieszą ludzi na całym świecie, zaś gry związane z nimi tworzone są już od 15 lat. Jednak dopiero w 2005 roku gry te zaczęły zyskiwać na popularności za sprawą "LEGO Star Wars". O tego momentu praktycznie co roku wychodzą 2-3 gry z LEGO w tytule.

LEGO Batman 2: DC Super Heroes jest kontynuacją gry z  roku 2008. Ponownie przychodzi nam się wcielić w Batmana i Robina, którzy tym razem muszą pokonać połączone siły Lexa Luthora i Jokera. W tej walce jednak herosi nie będą osamotnieni, gdyż na pomoc przychodzą im herosi z Justice League, m.in: Superman, Green Lantern czy Wonder Woman.

Gra ogólnie opiera się na tym samym schemacie jak wszystkie poprzednie gry z serii LEGO. Dostajemy grupę bohaterów o różnych umiejętnościach, walczymy z przeciwnikami, rozwiązujemy zagadki, zbieramy monetki i walczymy z bossami. Jednakże wątek fabularny liczy tylko 15 misji. Tym razem jednak twórcy pomiędzy misjami dali nam możliwość zwiedzania ogromnego miasta, po którym możemy swobodnie jeździć, biegać, latać i pływać łodziami. Miasto zostało podzielone na różne dzielnice, w których można znaleźć złote klocki, które będą nam potrzebne do odblokowania nowych postaci, ukrytych w całym mieście i jednego ukrytego poziomu. Można również znaleźć złoczyńców, których pokonanie owocuje możliwością ich odblokowania jako grywalnych postaci. Jest to wymagane, jeżeli chcemy odblokować ułatwienia do gry. Od strony graficznej gra nie zmieniła się. Strona dźwiękowa jednak ulega sporej zmianie. Postacie przestały porozumiewać się tylko gestami i mruknięciami, gdyż otrzymały one głosy. Nie mówią one jednak znanymi głosami (jedynym wypadkiem jest Clancy Brown, który użycza głosu Luthorowi), lecz są one bardzo podobne. Muzyka jak w grze LEGO Batman pochodzi z produkcji kinowych o bohaterach z uniwersum DC Comics. W menu głównych usłyszymy więc znaną kompozycje Danny'ego Elfmana, a gdy jako Superman wzbijemy się w powietrze usłyszymy znany utwór Johna Williamsa.

Gra ogólnie jest łatwa, a nawet za łatwa, gdyż niektóre postacie są dosłownie niezniszczalne, np. Superman czy Wonder Woman. Kolejnym minusem jest polska wersja gry. Gra posiada tylko polskie napisy, co dla niektórych młodszych graczy może stanowić problem. Według mnie gra powinna posiadać pełny polski dubbing. Ogólnie jednak "LEGO Batman 2" jest produkcją solidną.