Niebanalny i zabawny Cage jako Cage

Przed zobaczeniem filmu powinniście wiedzieć dwie rzeczy:

1.     Nicolas Cage to prawdziwy aktor w prawdziwym życiu.
 2.    W tym filmie Nicolas Cage gra Nicolasa Cage’a.

Przyznam, że jadąc do kina miałam w planie drugi raz obejrzeć "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a", ale gdy sprawdzałam, czy faktycznie dobrze sprawdziłam godzinę, w oczy rzucił mi się tytuł: Nieznośny ciężar wielkiego talentu. Obejrzałam zachęcający zwiastun (zdradzający trochę zbyt dużo, ale niestety już od wielu lat panuje taka tendencja) i już wiedziałam, co zobaczę tego dnia.

Z początku przeraziłam się, gdyż na sali kinowej były jedynie osoby na oko 50+. Jaki ja film wybrałam? – zapytałam się w myślach. Odpowiedź: naprawdę zabawny i ciekawy. Nie było w nim dużo szablonowości, a wiele razy szczerze roześmiałam się na głos. Film trzyma w napięciu, ale nie dlatego, że trzeba się zastanawiać, o co chodzi, kto kim jest, albo co, do cholery, się dzieje. Nie. Tutaj praktycznie wszystkie karty są wyłożone na stół (mimo tego fabuła zaskakuje wiele razy). "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" w wielu momentach intryguje swoją absurdalnością.

Nie jestem aktorką, ale mam wrażenie, że wiele z nas wyobraża sobie tych bogatych, sławnych artystów jako trochę dramatyzujących i wchodzących w różne role, bo akurat mają na to ochotę. Nicolas Cage, grając samego siebie, jak dla mnie idealnie oddaje to wyobrażenie o aktorach. W "Nieznośnym ciężarze wielkiego talentu" wchodzi w rolę i wychodzi z niej bez przerwy, co bawi widzów. Towarzyszy mu Javi (Pedro Pascal), na którego tak przyjemnie się patrzy. Nie da się go nie polubić, a jednak… podobno to on jest tutaj złym bohaterem.

Polecam obejrzeć każdemu, kto ma dość ułożonych pod jeden klucz filmów. Nicolas Cage znany jest z wielu ról pokazujących odwagę, ale w filmie "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" nie gra żadnego macho, jest sobą. Tylko że w jego "prawdziwym" życiu czekają go przygody rodem z kinowego hitu… Jak aktor poradzi sobie, będąc zaangażowanym w śledztwo CIA? Czy w rzeczywistości ma w sobie coś z prawdziwego podziwianego na ekranach bohatera? Film potrafi dobrze rozbawić, jednocześnie angażując widza za sprawą niebanalnej fabuły.
Są aktorzy i jest Nic Cage. Żywa legenda kina. Człowiek dysponujący monumentalnym talentem. Ekscentryk,... czytaj więcej