film

Arn - Królestwo na końcu drogi

Arn - Riket vid vägens slut
2008

2h 8m
7,4 7,0 tys. ocen
7,4 10 1 6965
Czas trwania kary Arna i Cecili  dobiega końca. Jednak Arn musi zostać. Zbliża się bitwa , która z góry jest skazana na porażkę.Wszyscy giną, jednak Arn uchodzi z życiem... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Melodramat
Kostiumowy
Przygodowy
Arn - Królestwo na końcu drogi

reżyseria Peter Flinth

scenariusz Hans Gunnarsson

produkcja Szwecja, Dania, Finlandia, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania

premiera

nagrody Film otrzymał nagrodę

Czas trwania kary Arna i Cecili  dobiega końca. Jednak Arn musi zostać. Zbliża się bitwa , która z góry jest skazana na porażkę.Wszyscy giną, jednak Arn uchodzi z życiem i dzięki uprzejmości Saldyna wraca do domu, gdzie wkrótce może się rozpętać wojna domowa.

premiera 22 sierpnia 2008 (Światowa)

na podstawie Jan Guillou (powieść)

studio AMC Pictures / Arion Communications Ltd. (koprodukcja) / Dagsljus Filmequipment (koprodukcja) / więcej

tytuł oryg. Arn - Riket vid vägens slut

inne tytuły Arn: The Kingdom at the End of the Road Międzynarodowy
Arn: The Kingdom at the End of the Road Wielka Brytania
więcej

Film kręcono w Dunfermline, Glasgow, Edynburgu, rejonie Lothian (Szkocja, Wielka Brytania), Arfudzie (Maroko) oraz Lidköping i Trollhättan (Szwecja).
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jakim cudem na dworze Norweskim i Duńskim, nie było żadnych murzynów ja się pytam? Jak!!! Nawet w wiedźminie połowa aktorów to murzyni, więc jak??? Aaaaa tego filmu nie robił netflix przepraszam.

Absolutne arcydzieło kina europejskiego! Serdecznie polecam wszystkim fanom gatunku, ale.. wyłącznie obie części jako całość! Zaskakująco dobry, naprawdę. Czemu my takich nie robimy?!?

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry film. opis nie wiem kto pisał, ale jest straszny ;D

Nie spodziewałem sie jakichś fajerwerków ale film pozytywnie mnie zaskoczył. Jak na rycerski etos jest fajnie epicko osadzony w realiach "skandynawskiego" średniowiecza. Taki trochę Duński Braveheart :)

wzruszenie i dziwnie boski respekt... to jak pokazano w tym filmie pokorę i pogodzenie się z losem zbiło mnie z pantałyku. Szwedzkie aktorstwo wybija w patetycznej wariacji sztuczniznę amerykańską, ten ich chłodny smutek i jasna duma to chyba pierwszy laurowy listek na drodze do tytułu najlepszych artystów na świecie....

więcej