filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sundance
2013
http://www.sundance.org
Festiwal Filmowy Sundance
Data wręczenia nagród:
27 stycznia
Festiwal odbędzie się w dniach 17-27 stycznia 2013r.
Główna Nagroda Jury
Najlepszy dramat
wygrane
Fruitvale
(2013)
Ryan Coogler
Ciemnoskóry chłopak zostaje zatrzymany przez policję na stacji metra pod zarzutem wszczęcia bójki w pociągu.
Udział w konkursie na najlepszy dramat
nominacje
C.O.G.
(2013)
Kyle Patrick Alvarez
Cudowne tu i teraz
(2013)
James Ponsoldt
Dotykalscy
(2013)
Lynn Shelton
Kraina Jane Austen
(2013)
Jerusha Hess
Królowie lata
(2013)
Jordan Vogt-Roberts
Lato May
(2013)
Cherien Dabis
Mother of George
(2013)
Andrew Dosunmu
Na śmierć i życie
(2013)
John Krokidas
Popołudniowa igraszka
(2013)
Joey Soloway
Prawda o Emanuel
(2013)
Francesca Gregorini
The Lifeguard
(2013)
Liz W. Garcia
Upstream Color
(2013)
Shane Carruth
Własnym głosem
(2013)
Lake Bell
Wstrząs
(2013)
Stacie Passon
Wydarzyło się w Teksasie
(2013)
David Lowery
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Braterstwo krwi
(2013)
Steve Hoover
Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny
nominacje
99%: The Occupy Wall Street Collaborative Film
(2013)
Audrey Ewell
,
Lucian Read
,
Aaron Aites
,
Nina Krstic
An American Promise
(2013)
Michele Stephenson
,
Joe Brewster
Armia Gideona
(2013)
Dawn Porter
Blackfish
(2013)
Gabriela Cowperthwaite
Bóg kocha Ugandę
(2013)
Roger Ross Williams
Brudne wojny
(2013)
Rick Rowley
Citizen Koch
(2013)
Carl Deal
,
Tia Lessin
Narco Cultura
(2013)
Shaul Schwarz
Nierówność dla wszystkich
(2013)
Jacob Kornbluth
O krok od sławy
(2013)
Morgan Neville
Ostatnie walentynki
(2013)
Marta Cunningham
Piękna i bokser
(2013)
Zachary Heinzerling
W ślady Tillera
(2013)
Martha Shane
,
Lana Wilson
Wytropić Bin Ladena
(2013)
Greg Barker
Życie według Sama
(2013)
Andrea Nix
,
Sean Fine
Najlepszy dramat zagraniczny
wygrane
Jiseul
(2012)
Meul O.
Udział w konkursie na najlepszy dramat zagraniczny
nominacje
Houston
(2013)
Bastian Günther
Il Futuro
(2013)
Alicia Scherson
Kręgi
(2013)
Srdan Golubović
Kryształowa wróżka
(2013)
Sebastián Silva
Metro Manila
(2013)
Sean Ellis
Nieulotne
(2013)
Jacek Borcuch
O czym nie mówimy, kiedy mówimy o miłości
(2013)
Mouly Surya
Shopping
(2013)
Mark Albiston
,
Louis Sutherland
Un Giorno devi andare
(2013)
Giorgio Diritti
Wajma
(2013)
Barmak Akram
Żołnierka Jeannette
(2013)
Daniel Hoesl
Najlepszy zagraniczny film dokumentalny
wygrane
Rzeka zmienia bieg
(2013)
Kalyanee Mam
Udział w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny
nominacje
Fallen City
(2011)
Qi Zhao
Google i elektroniczny mózg świata
(2013)
Ben Lewis
Kim jest Dayani Cristal?
(2012)
Marc Silver
Ogień we krwi
(2013)
Dylan Mohan Gray
Pan Krowa
(2012)
Andy Heathcote
,
Heike Bachelier
Plac
(2013)
Jehane Noujaim
Pussy Riot. Modlitwa punka
(2013)
Mike Lerner
,
Maxim Pozdorovkin
Salma
(2013)
Kim Longinotto
The Stuart Hall Project
(2012)
John Akomfrah
The Summit
(2012)
Nick Ryan
Znikające marzenia
(2012)
Tinatin Gurchiani
Nagroda Publiczności
Najlepszy dramat
wygrane
Fruitvale
(2013)
Ryan Coogler
Ciemnoskóry chłopak zostaje zatrzymany przez policję na stacji metra pod zarzutem wszczęcia bójki w pociągu.
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Braterstwo krwi
(2013)
Steve Hoover
Najlepszy dramat zagraniczny
wygrane
Metro Manila
(2013)
Sean Ellis
W poszukiwaniu lepszej przyszłości Oscar Ramirez i jego rodziną udają się do Manili.
Najlepszy zagraniczny film dokumentalny
wygrane
Plac
(2013)
Jehane Noujaim
Dokument opowiada o szóstce egipskich rewolucjonistów, którzy ryzykują życie, chcąc zbudować nowe społeczeństwo.
Najlepszy film w kategorii "NEXT!"
wygrane
Oto Martin Bonner
(2013)
Chad Hartigan
Martin Bonner postanawia odciąć się od swojego dotychczasowego szarego życia. Wyrusza do Nevady, gdzie podejmuje nietypową dla siebie pracę.
Nagrody Reżyserskie
Najlepszy reżyser dramatu
wygrane
Popołudniowa igraszka
(2013)
Joey Soloway
Znudzona życiem rodzinnym i erotycznym Rachel poznaje młodą striptizerkę, którą prosi o opiekę nad synkiem.
Najlepszy reżyser filmu dokumentalnego
wygrane
Piękna i bokser
(2013)
Zachary Heinzerling
Najlepszy zagraniczny reżyser dramatu
wygrane
Kryształowa wróżka
(2013)
Sebastián Silva
Jamie wraz ze znajomymi i nowo poznaną dziewczyną udają się na wyprawę po magicznego kaktusa.
Najlepszy zagraniczny reżyser filmu dokumentalnego
wygrane
Znikające marzenia
(2012)
Tinatin Gurchiani
Nagroda Festiwalowa
Najlepsze zdjęcia w dramacie
wygrane
Wydarzyło się w Teksasie
(2013)
,
Mother of George
(2013)
Bradford Young
Najlepsze zdjęcia w dramacie zagranicznym
wygrane
Nieulotne
(2013)
Michał Englert
Michał i Karina poznają się na wakacjach w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu.
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Brudne wojny
(2013)
Rick Rowley
Najlepsze zdjęcia w zagranicznym filmie dokumentalnym
wygrane
Kim jest Dayani Cristal?
(2012)
Pau Esteve Birba
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
Armia Gideona
(2013)
Matthew Hamachek
Najlepszy montaż zagranicznego filmu dokumentalnego
wygrane
The Summit
(2012)
Ben Stark
Rekonstrukcja wydarzeń z 2008 roku, kiedy to podczas wejścia i zejścia ze szczytu K2 zginęło jedenastu wspinaczy.
Najlepszy scenariusz zagraniczny
wygrane
Wajma
(2013)
Barmak Akram
Nagroda Specjalna Jury
Dla filmu dokumentalnego
wygrane
An American Promise
(2013)
Michele Stephenson
,
Joe Brewster
Nierówność dla wszystkich
(2013)
Jacob Kornbluth
Nagroda im. Waldo Salta
Najlepszy scenariusz
wygrane
Własnym głosem
(2013)
Lake Bell
Nagroda Specjalna
Kreacja aktorska
wygrane
Cudowne tu i teraz
(2013)
Shailene Woodley
,
Miles Teller
Stosunek do życia licealisty - imprezowicza zmienia się, gdy poznaje nietypową "miłą dziewczynę".
Nagroda Specjalna Jury w konkursie Kino Światowe
Dla dramatu
wygrane
Kręgi
(2013)
Srdan Golubović
Bośnia. Bohaterowie filmu - przyjaciel i ojciec pobitego na śmierć Marka - staną przed pytaniem, czy wybaczyć winowajcom zbrodnię sprzed lat.
newsy
zobacz wszystkie
SUNDANCE 2013: Polak jednym z laureatów
Kto wybierze zwycięzców Festiwalu Sundance?
Wyróżnieni w roku 2013
Fruitvale
(
2/2
)
Braterstwo krwi
(
2/2
)
Nieulotne
(
1/2
)
Cudowne tu i teraz
(
1/2
)
Kręgi
(
1/2
)
Metro Manila
(
1/2
)
Wydarzyło się w Teksasie
(
1/2
)
Kryształowa wróżka
(
1/2
)
Armia Gideona
(
1/2
)
Popołudniowa igraszka
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.