PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611176}
8,6 14 tys. ocen
8,6 10 1 14159
Portal 2
powrót do forum gry Portal 2

Mam pytanko: Skoro w hl2: episode two dowiadujemy się o istnieniu aperture science i w portal2 jest kilka nawiązań do black mesa, to można przyjąć że akcja obu gier toczy się w jednym "świecie". Skoro Chell obudziła się kilkaset lat później, udało jej się znowu zwyciężyć i wyjść na powierzchnię, gdzie zobaczyła łany zbóż to wniosek jest jeden - dużo wcześniej Gordon Freeman zwyciężył i dlatego ktoś uprawia pole, rośnie zboże, świat nie jest wyeksploatowany i zniszczony przez obcą cywilizację. Mylę się? Jestem wielkim fanem Half-Life i od niedawna Portal :) i ciekawi mnie czy zakończenie portal2 nie sugeruje trochę zakończenia hl.

ocenił(a) grę na 8
bodziog

A może Kombinat podbił Ziemię,wyeksploatował do cna i odleciał zostawiając ją samą sobie i natura zdążyła się w tym czasie odnowić ? :) Zakończenie dwójki pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, ale z jednym trzeba się zgodzić - ponieważ akcja Portala dzieje się w tym samym uniwersum co HL od biedy można uznać go za jego kontynuację, chociaż szczerze mówiąc lepiej poczekać z tym do wydania Episodu 3 (który pewnie wyjdzie za te kilkaset lat).

ocenił(a) grę na 10
timcer

tak...na Episod3 bądź HL3 (bo już o takiej wersji wydarzeń słyszałem) jeszcze poczekamy. Oczywiście zakończenie Portal2 zostawia wiele pytań bez odpowiedzi, ale te pięknie rosnące łany zbóż.... cóż, bez oprysków i 'działań' człowieka to raczej więcej chwastów by rosło:). Ale faktycznie to może być jedna z odpowiedzi, w końcu tak działa Kombinat, podbija, eksploatuje i przenosi się dalej. Musimy czekać z niecierpliwością na kontynuację historii...