PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=232988}

Westworld

7,9 109 tys. ocen
7,9 10 1 108963
6,5 20 krytyków
Westworld
powrót do forum serialu Westworld

Nie lubię westernów i chyba nie tylko ja, bo dziś nie ma na to dużego zapotrzebowania. Westworld jest próbą przemycania westernu w nietypowej konwencji, jednak nie zmienia to faktu, że klimaty są westernowe.

HBO znowu stara się być "oryginalne" tworząc głupawe maksymalnie udziwnione treści. Póki co nie zrobiło to na mnie wrażenia, bo serial jest bez polotu, ma niespójną koncepcję i tak naprawdę można odnieść wrażenie, że nie wiadomo o co chodzi

Chyba, że się mylę i klimaty westernowe były tylko w 1 odcinku, ale wątpię sądząc po tytule serialu. Ksiązki Chritona nie czytałem i nie wiem na ile serial będzie jej wierny ;)

Tortuga033

tam jeszcze były czasy rzymskie i średniowiecze, ale rzeczywiście większość akcji osadzona była na dzikim zachodzie.

ocenił(a) serial na 8
mike__25

HBO nie stara się być oryginalne, tworzac głupawe treści. Jest to remake filmu z lat chyba 70, wiec nie odkryli ameryki. Jak nie lubisz westernow to nie znajdziesz uciechy w tym serialu ;)

ocenił(a) serial na 4
Zelman13

Morderstwa w wersji HBO przedstawione są w sposób groteskowy komiczny przepełnione czarnym humorem. Dla mnie to jest głupie, bo propaguje brutalność poprzez zabawę, czego w kinematografii nie trawię, ponieważ kojarzy się z horrorami klasy C. To też jest wierne odtworzenie z wersji lat 70 i książki? Zatem z jednej strony producenci HBO tresują widza do uciechy z brutalnych morderstw, a z drugiej strony po stronie barykady mamy bohaterów z tęgimi głowami, którzy debatują nad tym co tam się dzieje w sposób do bólu poważny. I wtedy rzeczywiście zaczyna być komediowo

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Mi osoboiście ta groteska nie przeszkadza(jestem oddanym fanem tarantino). Wydaję mi się, że zostało to pokazane w taki sposób, żeby przedstawić jakie mają do tego podejście odwiedzający, tzn. mimo, że androidy wyglądają jak ludzie i tak sie zachowują, to odwiedzający zabijanie ich traktują jak świetną zabawe, do tego stopnia, że robią sobie zdjecie z ich "zwlokami" jak z trofeum. Jest to kolejna z wielu produkcji, która porusza temat sztucznej inteligencji, chociażby świetna ex machina. Mi przypadła do gustu sama konwencja, westerny i sci fi, świetne połączenie, ale wazystko zależy od gustu, mi się podoba a tobie nie i nie musi. Masz prawo do konstruktywnej krytyki ;) zobaczymy jak rozwiną dalej wątki w seriali, mają spore pole do popisu, chciażby "demony przeszłości" twórcy androidów.

ocenił(a) serial na 4
Zelman13

Tam nie ma za grosz sci-fi i to jest cały problem tego serialu. To głównie western utrzymany w takiej konwencji, aby skusić współczesnego widza do oglądania. Chyba, że w kolejnych odcinkach coś się zmieni.... Jeśli już musiał być western to ok, ale przy takich produkcji powinien być wyłącznie jako tło, a tu niestety gra pierwsze skrzypce, zaś problematyka sztucznej inteligencji, androidów i wymykania się im ludziom spod kontroli została oddalona na drugi plan. Nie nazywajmy si-fi tych zdawkowych scenek przesłuchiwań nagich androidów, gdzie od czasu do czasu wydadzą z siebie robotyczne dźwięki

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Chłopie, ale to dopiero 1 odcinek, wprowadzający, więc spokojnie...

mike__25

Po pierwszym odcinku i jedynym odcinku wysnuwasz wnioski że "zaś problematyka sztucznej inteligencji, androidów i wymykania się im ludziom spod kontroli została oddalona na drugi plan.?" Serio? I naprawdę konwencja androidów- czyli to o czym póki co jeszcze ludzkość marzy i nie do końca jest (na razie ) możliwe do zrealizowania nie łapie się pod pełno prawne s-f? tylko jakieś " strzępy"? Czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się ile masz tak naprawdę lat i czy przybyłeś tu bo w realnym świecie poza monitorem brakuje Ci kompanów do dywagacji. Bo ani nie zrozumiałeś tego co obejrzałeś, ani tak naprawdę okazuje się że nie podobało Ci się to co zobaczyłeś - więc logicznie nasuwa mi się pytanie po co masz zamiar jeszcze patrzeć na ten serial?

ocenił(a) serial na 4
SershaInArchive

Napisałem, że dam mu jeszcze szanse i zdecydję po drugim-trzecim odcinku.
Na argumenty ad personam nie odpowiadam i nie wzrusza mnie to. Wystawiasz tylko sobie świadectwo. Jeśli nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi to trudno

ocenił(a) serial na 9
mike__25

Daj od razu 1 i nie zadręczaj ludzi swoją głupotą. Bo tą "2" chyba próbujesz być fajny.

ocenił(a) serial na 7
mike__25

Nie lubię westernów - obejrzę serial osadzony w świecie westernu i będę na to narzekał.
Czasem rozumiem o czym mówią uczestniczki "Czarnych marszów"

ocenił(a) serial na 7
mike__25

wystawiona ocena po obejrzeniu 1 odcinka???No i jak tu brać opinię na poważnie...

ocenił(a) serial na 4
SaiRIthy

Co w tym nie tak? Zawsze wystawiam ocenę po 1 czasem 2,3 odcinkach, a potem ewentualnie ją weryfikuję. Wiesz na filmweb jest taka opcja, że można zmienić ocenę....

mike__25

Nie znasz się na...