PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708201}

Tabu

Taboo
7,9 71 tys. ocen
7,9 10 1 70588
6,9 13 krytyków
Tabu
powrót do forum serialu Tabu

Ostatni rodział; główni bohaterowie muszą uciekać z pogrążonej wojną wyspy na którą trafili jako więźniowie. Siły ciemności na każdym kroku. I w końcu upragnione wypłynięcie. Jako ogromny fan Gothica, widzę tutaj pewne alegorie, zresztą właśnie serial i gra kończą się tak samo. I początek trzeciej części kiedy bohaterowie dopływają do pogrążonego w jeszcze większej wojnie kontynentu. W Tabu będzie tak samo: uciekli z małej wyspy by trafić do nowego ogromengo świata. "My jesteśmy amerykanami", ostatnie słowa serialu są takie wymowne.
Serial jest świetny od strony technicznej. Kapitalny, brudny klimat, muzyka, scenografia. Czujemy się jak w wiktoriańskiej Anglii. I te metafizyczne wstawki. Była magia murzyńska, teraz będzie magia Indian. Jedynie co to sama fabuła jakoś nie zachwyca. Zbyt proste to wszystko było. Serial stworzony zbyt pod Hardiego, który stanowi przynajmniej 60 % jakości. Szkoda, że inni bohaterowie byli przeciętni; cięzko kogoś tu polubić, raczej nie będę o nikim oprócz Hardiego do drugiego sezonu pamiętać. To nie Wikingowie, czy Peaky Blinders. Niemniej na pewno drugi sezon będzie lepszy, przynajmniej pod względem fabularnym. I może w końcu doczekamy się jakieś drugiej postaci, która będzie miała świetnie wykreowaną osobowość.

ocenił(a) serial na 7
_Bunuel_

To nie są czasy wiktoriańskie :)

A co do tego, że nikt poza Hardym się nie wyróżniał, to ja się nie zgodzę. Generalnie każdy miał swoją rolę w fabule i wszyscy trzymali poziom. Jak dla mnie to Sir Stuart jako antagonista, dorównywał charyzmą Hardy'emu. No i chemik. Taki spoko koleś z ciekawymi rozkminami i pożyteczną wiedzą :)

Tortuga033

inne czasy ale analogii można sporo znaleźć. Sir Stuart jak dla mnie był jednak zbyt prosty, chemik pojawia się zbyt rzadko; dziwię się także jak została potraktowana postać króla, bardzo negatywnie przedstawionego; lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby się zaangażował w sprawę, nie ważne czy to byłoby zgodnę z prawdą. Sezon drugi musi być po prostu lepszy. tylko, żeby nie był tak zrobiony pod Hardiego.