PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534068}

Filary Ziemi

The Pillars of the Earth
7,7 17 tys. ocen
7,7 10 1 17237
6,5 2 krytyków
Filary Ziemi
powrót do forum serialu Filary Ziemi

Wiem, że to miniserial, ale czy ciąg dalszy jest możliwy? Nie czytałam książki, ale zastanawiam się czy jest w planie nakręcenie kolejnych części.

Vestiga

Jest druga czesc Filarow Ziemi - tytul Swiat Bez Konca. O ile mozna to nazwac druga czescia bo akcja toczy sie 200 lat pozniej. Oczywiscie bohaterami sa potomkowie postaci z Filarow Ziemi i akcja rowniez toczy sie w Kingsbridge i tamtejsza katedra. Ale wolalbym zeby nie krecili drugiej czesci - ta jest fatalna w porownaniu z ksiazka! 3/4 filmu jest niemal zupelnie pozmyslana lub przeinaczona. Chyba tylko imiona sie calkowicie zgadzaja

orzo86

dziękuję za info :)

Vestiga

Ciąg dalszy jest nie możliwy , gdyż miniserial obejmuje całą książkę. niestety nie ma w planach nakręcenia kolejnych części. Chociaż są plany nakręcenia " Świata bez końca " Kena Folleta. Książka opisuje wydarzenia w Kingsbridge 200 lat po wydarzeniach w "Filarach Ziemi". Obie polecam
Na filmwebie jest wzmianka o kontynuacji. Trzeba wpisać world without end

mafal

dzięki ;)

Vestiga

Jeśli Ciębie to satysfakcjonuje to jest film, który kontynuuje wątek skupiając się na Henryku II (syn Matyldy, córki otrutego Henryka I), a raczej schyłku jego panowania i podejmuje temat walki jego synów o tron: wszystkim znanych chyba Ryszarda Lwie Serce i Jana Bez Ziemi .Ten film to "Lew w zimie", niestety nie oglądałam go, choć bardzo bym chciała,ale jest trudno dostępny.