PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349500}

5 centymetrów na sekundę

Byōsoku 5 Centimeter
7,5 17 tys. ocen
7,5 10 1 17146
8,0 4 krytyków
5 centymetrów na sekundę
powrót do forum filmu 5 centymetrów na sekundę

5 centymetrów na sekundę jest to film dla osób inteligentnych, które będą potrafiły zrozumieć całą fabułę. Nie polecam jeśli jesteś TĘPAKIEM i każdy hejt oznacza, że nim jesteś(tępakiem). Film przepiękny, wzruszający i jest w nim zawarta pewna prawda życiowa. Bardzo mi się podoba i na pewno nie raz do niego powrócę!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
pruchor101

Żadna tam prowokacja, tylko czyjaś indywidualna opinia, ziom chyba jesteś nowy w internetach.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Tobirama

zgadzam sie

ocenił(a) film na 5
OlgaM

Zapomniałaś dodać ,że masz 13 lat :)

gravs

po czym wnosisz?

ocenił(a) film na 5
OlgaM

Zachwycasz się niezbyt ciekawą opowiastką o miłości. Jak nastolatka. Bez urazy, gdybym miał naście lat też pewnie bardzo by mi się ten film spodobał. W tym wieku jedyna ważna rzecz to niespełnione, platoniczne miłości, więc i takie filmy trafiają najbardziej. Z czasem zauważa się banalność tego typu uczuć i również inaczej ocenia tego typu filmy.

ocenił(a) film na 4
gravs

5/10. Odważny się znalazł.

ocenił(a) film na 8
gravs

W tym filmie raczej chodzi o oprawę graficzną, to jedyny film w swoim rodzaju, sama animacja to same "ochy i achy" Nie można się nie zgodzić, że to arcydzieło pod tym względem. Co do oceny to one się wahają, z tej racji, że każdy ma indywidualny gust. Sama historia może nie jest jakaś oryginalna, aczkolwiek sposób ukazania i oddania emocji sprawia, że film miło się ogląda. Przede wszystkim cieszy oko, każde ujęcie można oglądać multum razy, za każdym razem z taką samą reakcją..

użytkownik usunięty
gravs

nie mam 13 lat, a zachwycam sie za kazdym razem, kiedy ogladam:)
'niezbyt ciekawą opowiastką o miłości' jak mowisz. milosc miloscia, ja w tym filmie widze o wiele wiecej.
jak nasze chwilowe wybory decyduja o calym zyciu, jak zmienia nas dorastanie, jak latwo poddac sie w walce o to, co okazuje sie byc 'diamentem' w naszym zyciu i jaki wplyw ma na nas ta strata.

spoiler -odkad stalo sie jasne, ze bohaterowie nie beda razem(mniej wiecej poczatek ost. czesci) zastanawialam sie jakim cudem sie nie odnalezli i o co chodzilo. odpowiewdz na pytanie i piekna puente przynosi ostatnia scena, ta z piosenka.

czytajac Twoj komentarz (zwlaszcza fragment o banalnosci uczuc) odnosze wrazenie, ze jestes osoba nieszczesliwa;
w niezlosliwym znaczeniu z mojej strony, bo mam nadzieje, ze tak nie jest, kazdy zasluguje w zyciu na szczescie i trzeba sie bardzo starac, by go nie przeoczyc. o tym takze jest ten film

OlgaM

całkowicie się z tobą zgadzam